Турнирът в Дюселдорф на 4 февруари (вторник) е третия от тазгодишното издание на Световния атлетически тур в зала и ще бъде предаван пряко по Евроспорт 1 от 20:00. Дисциплините, които са включени в надпреварата на “Тура” за 2020-а година са единадесет - 60 м, 800 м, 3000/5000 м, овчарски скок, троен скок и тласкане на гюле при мъжете; 400 м, 1500 м, 60 м с препятствия, скок височина и скок дължина при жените. Осем от тях са в програмата на турнира в Дюселдорф като най-интересно се очертава да бъде в сектора за овчарски скок и в бягането на 800 м.
Сам Кендрикс (САЩ), Мондо Дуплантис (Шв) и Пьотър Лисек (Пол), тримата медалисти от последното световно първенство в Доха-2019, ще премерят сили в овчарския скок, а сред останалите участници са бившите първенци на планетата в зала (Констадинос Филипидис) и на открито (Павел Войцеховски). Световният шампион на 800 м в зала Адам Кшчот (Пол) ще има за съперник сънародника си Марчин Левандовски, който взе бронзов медал на 1500 м в Доха, и Амел Тука (Босна и Херцеговина), сребърен медалист на 800 м в последния голям форум.
Вторият от Доха-2019 на 5000 м Селемон Барега (Ет) ще се опита да спре победната серия на 3000 м на Бетуел Бирген (Кен), който спечели първите 2 турнира от “Тура” в Бостън и Карлсруе. Реванш ще търси и световната шампионка и рекордьорка в стийпълчейза Беатрис Чепкоеч (Кен), която остана четвърта на 1500 м в Карлсруе след Аксумавит Ембайе (Ет) и Уини Наниондо (Уга).
Лека Атлетика
Европейското отборно първенство по лека атлетика в ефира на Евроспорт
08/08/2019 AT 08:13
Преди година най-малкият от братята Ингебригтсен - Якоб победи в Дюселдорф на 1500 м с 3:36.02 и постави рекорд на Норвегия. Сега батко му Филип ще се опита да го подобри. В тройния скок при жените ще има дуел между последните 2 европейски шампионки - Патриша Мамона (Пор) и Параскеви Папахристу (Гър). На 60 м с препятствия при жените се очаква поредния двубой между Тоби Амусан (Ниг) и Кристина Клемънс (САЩ), но интерес предизвиква и участието на опитните Синди Роледер (Гер) и Алина Талай (Блр).
Евроспорт планира да предава и последния шести турнир от “Тура” - Лиевен, 19 февруари. След това е финалът в Мадрид (21 февруари), на който ще бъдат определени и крайните победители в 11-те дисциплини. Премията за всеки един от тях е $20 000.