Хоукс ще опитат да пренапишат историята, стигайки до трети пореден флаг. “Ястребите” се класираха за четвъртия си Голям финал поред по дългия път, след като загубиха в първата седмица от финалите именно от Ийгълс, тогава в Пърт. Шампионите обаче успяха да наберат скорост и след разгром над Аделаида и отстраняването на носителя на малкия флаг Фриментъл, момчетата на Алистър Кларксън отново ще играят в последния мач за сезона.
Същевременно “орлите” са само на крачка до титла, която никой не предвещаваше преди старта на тазгодишния сезон. Това ще бъде и четвърта титла в историята на клуба. Последната титла за Уест коуст обаче датира отпреди девет години и макар и да победиха същия този съперник само преди три седмици, Ийгълс не са в ролята на фаворит за спечелване на Големия финъл.

Къде и кога: стадион "Мелбърн Крикет Граунд", 3 октомври, 7:30 ч. по Евроспорт 2