Йостерсунд даде края на Световната Купа по биатлон през 2020/2021, Йостерсунд дава началото на новия олимпийски сезон. Стартът е в събота, 27 ноември, с индивидуалните дисциплини за мъже и жени. През отминалата състезателна година Норвегия триумфира с 1-2 място в генералното класиране и в двата пола, победи в Купата по нации и най-много медали от Световния шампионат в Поклюка. Франция, Германия, Швеция и Русия са готови до последния патрон, за да нарушат хегемонията на викингите. За нашите отбори, водени от Владимир Илиев и Милена Тодорова, най-важната мишена е попадане в 20-ицата на отборното класиране, за да имаме пълни отбори на ЗОИ в Пекин в най-успешния български зимен спорт.
Зад микрофона отново ще бъде Ива Шкодрева-Карагьозова, която е със сребро и бронз от световни първенства, има три участия на Олимпийски игри и беше част от българската щафета, която завърши на четвърто място в Албервил. Ските са намазани, пушките – смазани, Евроспорт – подготвен за шоуто!