Отрезвен, Байерн Мюнхен се насочва към поредния трофей в перфектната за тима 2020 г. В сряда шампионите ще се изправят срещу Борусия Дортмунд в двубоя за Суперкупата на Германия (Евроспорт 2, 21:30 ч.). Двата най-успешни клуба в последното десетилетие имат много сметки за разчистване и винаги предлагат зрелище, а сега залогът е още една купа във витрината. Но и двата съперника влизат в двубоя с едно наум.

Само допреди дни баварците изглеждаха напълно неуязвими след серията от 23 поредни победи, включително и във финалния турнир на Шампионската лига. Но хладният душ при гостуването на Хофенхайм (1:4) в неделя ще служи като червена лампа за отбора на Ханс-Дитер Флик. Дали е въпрос на умора от победния 120-минутен мач за Суперкупата на Европа срещу Севиля, или е моментно разсейване, но шампионите бяха наранени.

Футбол
Нойер и Мюлер преследват рекорди на Оливер Кан
ПРЕДИ 9 ЧАСА

„Беше ясно, че ще загубим в някой момент. Ще изследваме причините, но съм убеден в нашите силни качества. Не мога да обвинявам отбора в липсата на желание. Въпреки, че играхме 120 минути в четвъртък, настройката беше добра“, заяви Флик, чийто тим не беше допускал загуба в 32 поредни мача.

Байерн обикновено се мобилизира срещу най-опасните си съперници и това е традиционното предупреждение за Дортмунд, който също не се намира в най-доброто си състояние. Играчите на Люсиен Фавр допуснаха изненадваща загуба при гостуването на Аугсбург в последния мач от Бундеслигата, за да покажат, че младостта освен предимства има и недостатъци. Една от тях е липсата на постоянство.

Напоследък Байерн постига разгромни успехи срещу жълто-черните от Рур у дома, като резултатите варират от 4:0 до 6:0. Дортмунд обаче успя да изненада шампионите в последния мач за Суперкупата, който през 2109 г., както повелява традицията, предшестваше началото на Бундеслигата. Сега и етапът от сезона е различен, и стадионът ще е „Алианц Арена“, което предполага повече козове за баварците. Но Дортмунд никога не се предава в тези мачове и винаги се бори до последно за честта си.