„Възможността публиката да се върне е важен и щастлив момент не само за клубовете от Бундеслигата, но и за останалите спортни организации. Всички заедно трябва да бъдем отговорни, за да направим и следващата крачка заяви в отворено писмо пред медиите изпълнителният директор на Борусия (Дортмунд) Ханс - Йоаким Вацке.

„Жълто-черните“ стартираха с впечатляваща победа с 5:0 при гостуването на Дуисбург в понеделник за купата на Германия. Джейдън Санчо откри головата сметка на своя отбор, а привлеченият от Бирмингам 17-годишен англичанин Джуд Белингам се превърна в най-младия голмайстор в историята на клуба, отбелязвайки второто попадение в мача срещу „зебрите“. Торган Азар, Джио Рейна и завърналият се седем месечно отсъствие поради контузия Марко Ройс, бяха останалите реализаторите при тази визита. Капитанът Ройс вкара гола само секунди след като се появи на терена, а сега може да попадне в титулярния състав срещу бившия си отбор. Вратарят Бюрки може да се върне на терена, след като пропусна мача с Дуисбург, а ако не успее, ще бъде заместен от своя сънародник Марвин Хитц.

Футбол
Нойер и Мюлер преследват рекорди на Оливер Кан
ПРЕДИ 10 ЧАСА

Тимът от Дортмунд е в серия от 10 победи срещу този съперник. Към тази серия трябва се добави и една победа за купата, което наистина превръща тима на Люсиен Фавър във фаворит за предстоящия мач.

Борусия (Мьонхегладбах) завърши първия си сезон с Марко Розе начело на четвърта позиция в класирането, а сега амбициите са за надграждане. „Жребчетата“ победиха с 8:0 отбора на четвъртодивизионния Обернойланд в мача за купата. В този мач новото попълнение Валентино Ладзаро получи травма и не е на разположение. В лазарета остават нападателят Бреел Емболо и халфът Денис Закария. Ларс Щиндъл, Маркъс Тюръм и Аласан Плеа ще бъдат основната заплаха за вратата на съперника. Последните двама не са на 100 процента готови, но получиха разрешение от медицинския екип да играят. „За да вземем резултат в Дортмунд, ние трябва да се предпазим от грешки по време на всичките 90 минути. Съперникът има много талантлив отбор и ще атакува много агресивно. Винаги е предизвикателство да се изправиш срещу отбор като Борусия (Дортмунд)“, каза наставникът на тима от Мьонхенгладбах.