В 16:30 ч. пряко по Евроспорт 2 и Eurosport Player Лайпциг посреща Майнц. От 19:00 часа на „Фолксваген Арена“ Волфсбург е домакин на Леверкузен.

Лайпциг ще посрещне отбора на Майнц пред около 8 500 зрители, които ще искат да видят втора поредна победа в началото на сезона след успеха над Нюрнберг за купата на Германия с 3:0 с попаденията на Айдара, Поулсен и новото попълнение от Залцбург Хванг Хее-Чан. Към втората най-добра защита от миналия сезон се присъедини Бенямин Хенрикс, който идва от Монако, а Анхелиньо ще продължи да действа в отбрана, след като договорът му под наем от Манчестър Сити бе удължен.

Футбол
Нойер и Мюлер преследват рекорди на Оливер Кан
ПРЕДИ 10 ЧАСА

В предни позиции ще трябва да бъде намерен заместник на Тимо Вернер, който отбеляза 28 гола преди да замине за Челси. Новият капитан Марсел Забитцер ще връзва играта в средата на терена на полуфиналиста от миналото издание на Шампионска лига.

„Наистина сме щастливи, че ще играем отново пред публика. Целта ни е да попаднем в топ 4 и да стигнем колкото се може по-далеч в турнира за купата. Искаме подобно начало на сезона като през миналия шампионат, когато преодоляхме на старта Унион“, заяви треньорът на „биковете“ Юлиян Нагелсман.

Майнц спечели с 5:1 срещу Хавелзе в мача от турнира за купата на Германия. Хеттрик отбеляза Жан-Филип Матета, който не завърши миналия сезон поради контузия. През 2015 година наставникът на Майнц Аким Байерлорцер бе асистент на Ралф Рангник в Лайпциг при спечелването на промоцията в елита. Последната визита на този съперник бе съкрушителна – 0:8, така че за тима от карнавалния град няма да бъде никак лесно.

В последния мач от кръга четвъртфиналистът от последното издание на Лига Европа Байер (Леверкузен), който участва и в Шампионската лига, гостува на осминафиналиста в Лига Европа Волфсбург. И двата отбора са участници в Лига Европа през настоящия сезон.

Отбелязалият 20 гола за „вълците“ през миналата кампания Ваут Вегхорст ще води атаката в предстоящия мач, а до него ще действа Жоао Виктор, който вкара два гола във вратата на четвъртодивизионния Унион Фюрщенвалде за победата с 4:1 за купата. Самият Вегхорст вкара два гола за успеха в Лига Европа с 4:0 при гостуването на албанския Кукеши. Крайните защитници Кевин Мбабу и Вилиам отпадат поради травми, така че крилото Феликс Клаус може да бъде върнат назад за да помага в отбрана.

Леверкузен, който завърши на две точки от четвъртото място на крайното класиране през миналия сезон имаше динамично трансферно лято. Кай Хаверц замина в посока Челси, а Кевин Фоланд отиде в Монако. Игралият под наем от Рома в Лайпциг през миналия сезон Патрик Шик подписа с „аспирините“. Муса Диаби и най-младият реализатор в историята на клуба в Бундеслигата Флориан Виртц ще действат до чешкия нападател в предни позиции. Крилото Леон Бейли и нападателят Паулиньо са аут от сметките на нидерландския треньор на гостите Петер Бос. Бейли е в карантина, докато не даде отрицателен тест за коронавирус.