Първата среща на стадион „Рио Тинто“ завърши 1:1, което определено е по-добър изход за Канзас, тъй като в общия резултат от двата двубоя важи правилото за гол на чужд терен. И двата гола в първия полуфинал паднаха през второто полувреме, когато Абрет Руснак откри за домакините в 51-ата минута, а девет минути по-късно Диего Рубио изравни за Канзас, вкарвайки петия си гол като резерва от началото на сезона. Победителят от тази среща ще се изправи срещу Портланд Тимбърс на финала в Западната конференция.
За съжаление на гостите техният нападател Алберт Руснак ще пропусне реванша на „Чилдренс Мърси Парк“, поради натрупани картони, но това изглежда единствената грижа пред наставника Майкъл Петке преди решаващия сблъсък.
Треньорът на Канзас Питър Вермис ще може да разчита на завърналия се след изтърпяно наказание ляв защитник Сет Синович. Канзас не загуби нито един от последните си 6 домакински мача, като в тях постигна 4 победи и записа 2 равенства.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Откакто спечели срещу Реал Солт Лейк на финала на МЛС Къп(финалът, който определя шампиона в първенството) през 2013 г. Канзас се оказа победител в само една от 13-тесрещис този съперник(6 загуби и 6 равенства).