Четвъртият кръг в Бундеслигата започва на „Мерцедес Бенц Арена”, а и за двата съперника това ще бъде първи мач в петък вечер за сезона. Щутгарт успя да вземе първата си точка в шампионата миналия уикенд след атрактивно 3:3 в дербито на Баден-Вюртемберг срещу Фрайбург, а в същото време новакът Фортуна Дюселдорф успя да пречупи Хофенхайм с 2:1 и по този начин спечели дебютния си успех след завръщането си в елита.
Преди седмица ключовата фигура за Щутгарт отново беше Марио Гомес. Немският национал наниза два гола, а това го доближи на само два от изравняване на рекордната бройка от попадения, които има с екипа на един клуб в Бундеслигата– 75 с Байерн. 33-годишният нападател също така е на само 6 от това да настигне Юрген Клинсман в листата на стрелците на „швабите”. По-интересното, което може да се случи е, че ако се разпише, Гомес ще стане единственият, вкарвал гол срещу всеки от 18-те клуба в настоящия формат на Бундеслигата.
Всъщност, в предишния кръг Щутгарт най-сетне се оттласна от нулата не само като точково изражение, а и като реализирани попадения. През второто полувреме новият партньор в атака на Марио Гомес– Николас Гонсалес, се разигра и дори направи асистенция. А имайки предвид, че Тайфун Коркут не обича да прави много промени в стартовите 11, е повече от вероятно аржентинецът пак да е титуляр. Марк Оливер Кемпф и Борна Соса пък остават извън групата заради контузии, а Даниел Дидави има шанс да запише минути, след като поднови тренировки.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
„За нас имаше много позитивни моменти във Фрайбург, но сега искаме да използваме равенството като солидна основа и да запишем първа победа”, коментира Коркут. За турския специалист миналото домакинство донесе първо поражение вкъщи, откакто той пое тима. Но съперник тогава бе могъщият Байерн. Сега идва далеч по-скромния Фортуна Дюселдорф. Новаците не са печелили гостуване в елита от 21 септември 2012 – товаса почти шест години, но, разбира се, в голяма част от този период те не бяха част от Бундеслигата.
В миналия кръг момчетата на Фридхем Функел трябваше да чакат до 88-та минута за победния гол от дузпа на 20-годишния Доди Лукебакио. Той се появи като резерва, а сега се надява да е титуляр. Още повече, че тандемът Марвин Дукш– Роувен Хенингс, отчел се с общо 31 гола при промоцията, засега е на кота нула.
Готов за игра е централният защитник Каан Айхан. Турският национал беше заменен в 59-та минута срещу Хофе заради контузия в таза, но е напълно възстановен. От сметките обаче заради комоцио отпадна друг бранител– Андре Хофман.Липсват още капитанът Оливер Финк и Аймен Баркок. Предвид наситения цикъл, който предстои– три мача за Дюселдорф за девет дни, Функел не изключи да има и повече промени в 11-те. „Нашият игрови стил е изтощителен. Ротациите са неизбежни. Не само, защото искам да дам почивка на играчите, а и за да дам шанс на тези, които заслужават награда за упоритите тренировки”, призна най-възрастнияттреньор в елита.
Дотук Дюселдорф неизменно повеждаше във всеки един от мачовете си. В историята на това съперничество пък головете са гарантирани– за 46 мача има 174, което е почти по 4 средно на мач! По-голямата част– 101, са в мрежата на днешните гости. Но пък те могат да се облегнат на друга статистика– Щутгарт е съперникът, срещу който имат най-много победи (14) и най-много попадения в историята си в елита.
Началният час на мача е в 21:30 с коментар на Борис Касабов и Йордан Грозданов, а не бива да се забравя, че малко преди 21:00, отново в ефира на Евроспорт 2, ще бъде традиционното превю на кръга. Акцентите в него са интервюта със Себастиан Руди и Пако Алкасер, а ще има и анализ за ключовия принос на Емил Форсберг за успешната игра на Лайпциг.