През седмицата и Херта, и Байерн стъпиха накриво. Шампионът загуби първи точки през сезона след 1:1 с Аугсбург, докто столичани паднаха за сефте при гостуването си на Вердер. Сега двата тима откриват шестия кръг в Бундеслигата. Синьо-белите изпуснаха втората си позиция и вече са четвърти, докато баварците могат да изпуснат първото място, ако не спечелят в Берлин, тъй като Борусия Дортмунд и Вердер са само на две точки назад.
Херта вече в три поредни срещи няма загуба от колоса от Мюнхен. Последният сблъсък между тях завърши 0:0, а преди това тимът направи две равенства в Берлин – 2:2 и 1:1. В първия случай синьо-белите наваксаха два гола пасив, във втория Левандовски изравни в 96-ата минута. Всъщност през миналия сезон само тимът на Пал Дардай и Реал Мадрид не загубиха от Байерн.
Титулярният вратар на домакините Руне Ярстайн е под въпрос заради травма в крака. Ако не играе, титуляр ще е Томас Крафт. Той обаче няма добър баланс срещу бившия си тим = шест мача, шест загуби. Пал Дардай ще върне Калу в стартовата единайсеторка, а най-вероятно Шелбред ще замени Лустенбергер в халфовата линия. „Ако не им оставяме пространства, ако нападаме в правилния момент, ако имаме ден и късмет, можем и да измъкнем нещо. Хубаво е, че стадионът е продаден изцяло. Това е като в училище – ако те гледат момичетата, играеш по-силно, каза Дардай.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Нико Ковач остави извън стартовия състав срещу Аугсбург, а Боатенг, Алаба, Тиаго, Рибери, Хамес и Левандовски ще започнат на „Олимпиащадион. Горецка обаче е контузен и ще гледа отстрани. Както Рафиня, Толисо и Коман. Така в групата за сблъсъка попадна 18-годишният Йонатан Майер. „Срещу Херта трябва да си вземем това, което изгубихме срещу Аугсбург. Съперникът обаче се развива много добре и представлява сериозно предизвикателство, заяви Ковач.