Седмият кръг в Бундеслигата започва на „Везерщадион”, където един срещу друг ще се изправят петият и седмият в класирането. Разликата междуВердер и Волфсбург е само две точки, а при успех домакините ще се изравнят с лидера Борусия (Дортмунд) преди уикенда. При положение, че гостите се поздравят с победата, то те ще успеят да се настанят за кратко на четвъртата позиция.
Един срещу друг обаче са два състава, които отдавна не са печелили в петък вечер– като и Вердер, и Волфсбург натрупаха по три равенства и три загуби в последния работен ден от седмицата.
„Бременските музиканти” допуснаха първата си загуба за сезона в миналия кръг, когато паднаха с 1:2 на терена на Щутгарт. Червен картон още в 36-та минута получи Милош Велкович, така че сърбинът е извън сметките на Флориан Кофелд. Мястото му в центъра на защитата би трябвало да бъде заето от Себастиан Лангкамп. Мускулна контузия пък извади от състава Мартин Харник. Отсъствието на австриеца почти сигурно означава, че ощев този кръг Клаудио Писаро ще запише нов рекорд. Вечнозеленият перуанец може да стане първият чужденец, играл в Бундеслигата, след като е навършил 40 години. Нападателят имаше рожден ден в сряда, а срещу Волфсбург е вкарал 15 гола– повече има само срещуХамбургер (21). Писаро ще стане едва деветият 40-годишен с минути в немския елит и само четвъртият полеви играчи в тази престижна класация.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Треньорът на гостите Бруно Лабадия също ще трябва да прекроява своята стартова 11-ка. Игнасио Камачо отпадна заради болки в адукторите, а това оставя въпросителна околопоста надефанзивния полузащитник. Йошуа Гилавоги също не е на разположение, така че централният защитник Марсел Тисерон би могъл да застане в средата на терена. Ако реши да се откаже от коронното 4-3-3, Лабадия би могъл да се довери и на дуото Максимилиан Арнолд– Елвис Реджбеджай зад Юнус Малъ. Още повече, че на Тисерон може да се наложи да излезе като ляв бек вместо Жером Русион, който напусна контузен тренировката в сряда. Отляво на защитата обаче може да бъде поставен и Джан Лука Итер. От групата липсва и швейцарският национал Адмир Мехмеди, който лекува травма в прасеца.
Мачът в петък стартира в 21:30 часа и ще бъде предаван пряко по Евроспорт 2. Половин час по-рано е и традиционното превю на кръга, а в него също ще има тема, посветена на неостаряващия Клаудио Писаро.