Волфсбург е един от двата отбора заедно с Леверкузен, които от началото на сезона не познават поражението в Бундеслигата. В последния кръг „вълците“ затвърдиха добрата си форма с победа при гостуването на Шалке с 2:0. Ваут Вегхорст се разписа за четвърти път в последните пет мача от шампионата, а отличен мач направи централният бранител Джон Брукс, който води една от двете най-добри защити в първенството – само пет допуснати гола (колкото има и Лайпциг). Американецът е единственият играч на Волфсбург, който не е пропуснал нито минута от началото на сезона. Йосип Брекало и Ренато Щефен ще действат отново по крилата. На този етап Адмир Мехмеди е фаворит за титулярния пост пред новото попълнение Максимилиан Филип. Кевин Мбабу и Вилиам се завърнаха на тренировъчния терен, но новият национал на Германия Ридле Баку играе силно и това означава, че ще продължи да бъде титуляр на десния фланг на защитата.
Вердер открадна точка при гостуването на Байерн (Мюнхен) след равенство 1:1. Това бе петото поредно реми за тима на Флориан Кофелд, като бременци оставят със само една загуба през сезона. Максимилиан Егещайн отбеляза попадението за „музикантите“ на „Алианц Арена“, но много силен мач изигра нападателят Джош Сърджант, който накара Мануел Нойер да прави няколко класни спасявания. Милот Рашица ще стартира в титулярния състав до него. Националът на Косово прави всичко възможно, за да влезе във форма, след като страдаше от контузия в началото на сезона. Авторът на четири гола до момента Никлас Фюлкруг пропуска и този мач, заради травма.