Айнтрахт изпълни своята част от задачата за връщането на интригата в Бундеслигата - победи Байерн. Сега Лайпциг има шанс да намали разликата до върха на само две точки, като за тази цел трябва да победи Херта. Това е междинният мач от неделната програма на Евроспорт 2. Така че преди да разберем какво ще се случи в Берлин, ще бъдем в Аугсбург, където домакините посрещат Байер Леверкузен. Тимът на Петер Бос е изключително непостоянен и в четвъртък навакса три гола пасив, само за да допусне четвърти и да загуби с 3:4 визитата си на Йънг Бойс. Преди това Леверкузен пропиля два гола срещу Майнц за 2:2, макар че водеше с 2:0 до 89-ата минута. Аугсбург също не е във форма - загубата с 1:2 в Лайпциг беше трета поред за баварците. Мениджърът Щефан Ройтер каза, че ситуацията е критична, но засега запазва доверие в Хайко Херлих.

В 19 срещи до момента срещу Леверкузен Аугсбург няма победа. “Не е достатъчно да играем добре 20 или 30 минути. Не сме доволни и от резултатите, и от представянето си. Време е да направим нещо по въпроса, защото имаме нужда от точки”, обясни капитанът Джефри Хоувелеув.

Футбол
Съботно преследване на върха в класирането
ПРЕДИ 11 ЧАСА

След загубата от Байерн в последния мач за 2020-а Леверкузен е спечелил само 8 точки от 27 възможни. Освен това вратарят Лукас Храдецки е контузен, а без него тимът получи шест гола в 135 минути игра. “Принципно не съм много шумен, но в четвъртък на полувреме беше точно обратното. Реакцията на играчите беше великолепна - точно каквато иска да види всеки треньор. Сега трябва да я покажем и без да крещя”, заяви Петер Бос.

Херта е друг отбор в криза. Столичани са на 15-о място, но отборите зад тях печелят точки, а те - не. След успеха с 3:0 над Шалке преди седем кръга синьо-белите са взели две точки и са вкарали само три гола.Очаква се Пал Дардай да пусне Сами Кедира като титуляр след двете поредни появявания като резерва. “Имаме всичко, от което се нуждаем. Няма място за паника или притеснение”, каза Дардай.

Лайпциг беше в серия от четири поредни победи в Бундеслигата, но през седмицата падна с 0:2 от Ливърпул в Шампионската лига. “Гледах записа и всъщност видях, че не е било чак толкова зле. Така че би трябвало да излезе в добро настроение срещу Херта. И Байерн загуби, така че трябва да използваме шанса си. Херта е по-стабилен с Дардай начело - стоят по-назад, правят контри, агресивни са, но без да са груби”, заяви треньорът Юлиан Нагелсман. Упамекано е под въпрос, но най-вероятно ще играе. Същото важи и за Хенрикс и Форсберг, макар че шведът със сигурност няма да е титуляр.

В последния мач от кръга Вердер гостува на Хофенхайм. Хофе пропиля аванс от 2:0 и 3:1, за да стигне само до 3:3 срещу Молде в четвъртък. Вердер пък няма поражение в четири срещи в Бундеслигата. Любопитно е, че зелените са допуснали само шест гола през 2021-а - колкото има и Волфсбург. Това е и най-доброто постижение за календарната година. Хофенхайм е допуснал 16 гола от януари насам, а повече са получили само последните два тима - Майнц и Шалке.

Положението пред Себастиан Хьонес не е никак розово и в друго отношение - той не може да разчита на 13 играчи. Поредните в списъка са наказаният Кевин Фогт и контузеният Мият Гачинович. Пош пък е заразен с коронавирус и е под карантина. “Няма полза да се оплаквам. Всеки ден правим тестове и се надяваме да няма други заразени”, каза Хьонес.

Неговият колега Флориан Кофелд трябваше да отговаря на съвсем друг тип въпроси. След като Борусия Дортмунд обяви привличането на Марко Розе за треньор, Кофелд изведнъж стана фаворит да го наследи в Гладбах. “Нищо не се е променило. А тази седмица - хептен“, каза треньорът. През лятото той ще празнува 20 години във Вердер и добави, че за него е “привилегия всеки ден тук”. “Не вярвам някой в отбора да се притеснява от тези слухове. Мисля, че всички са концентрирани и мотивирани”, добави Кофелд.