След като в петък вечер Херта победи Байерн, шампионът може да изгуби първото място в класирането. За тази цел просто някой измежду Вердер и Борусия Дортмунд трябва да спечели. Вердер гостува на Щутгарт в събота от 16:30, но по същото време ние ще проследим шестия пореден опит на вицешампиона Шалке 04 да вземе първата си точка през сезона. Кралскосините стартираха с пет поредни загуби– също както преди две години. Сега те посрещат Майнц, който е една от приятните изненади на сезона.
Треньорът на Шалке Доменико Тедеско не спира да прави промени в тима си в опит да намери най-добрия вариант. И сега въпросът е пак дали ще има трима или четирима в защита, дали Ут ще играе в атака, както и кой ще партнира на Руди в средата на терена. Тъй като Майнц играе по-прибрано обаче, вариант 3-4-3 е по-вероятен. В него титуляри в атака ще са Бургсталер, Емболо и Коноплянка, зад тях ще са Калиджиури, Руди, Арит и Мендил, а в защита– Сане, Налдо и Настасич. „Ситуацията е ужасна. Но в контекста ѝ усещам огромно доверие от страна на всички в клуба. Освен това има много хора, които използваха всякакви начини, за да ми пожелаят успех. Бих казал, че това е трогателно“, заяви Тедеско. Той получи и официална подкрепа от близо 30 легенди на Шалке, сред които Олаф Тон, Марк Вилмотс и Майк Бюскенс. „Майнц не е съперник за подценяване. Те се борят за всяка топка. Но ние знаем от какво се нуждаем– от кураж. Това е добра рецепта за всеки в нашата ситуация“, добави Тедеско.
Червените са без Даниел Брозински, който получи травма срещу Волфсбург. Освен това вероятно Уджа ще остане резерва и Майнц ще играе само с един нападател– Матета. Сандро Шварц обяви, че ще направи и други промени, защото тимът му е бил изморен още срещу Волфсбург.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
В късния мач Борусия Дортмунд гостува на Байер Леверкузен. Тимът на Хайко Херлих е в серия от три поредни победи във всички турнири и забрави лошото начало на сезона. Борусия обаче е в още по-впечатляваща форма– четири успеха и две ремита, като през седмицата разгроми Нюрнберг със 7:0.
Бранд ще се завърне в титулярния състав на домакините, а същото важи и за Вайзер. Три победи, но с непостоянна игра. Това, което направихме през първото полувреме в Дюселдорф, не влизаше в плановете ни. Срещу Майнц пък играхме добре преди почивка и слабо след нея. Едно полувреме срещу Борусия Дортмунд няма как да е достатъчно. Съперникът е в отлична форма. Те имат отлични офанзивни футболисти– бързи и технични. Има само един начин да ги спрем– да сме компактнии да не правим глупави грешки”, обяснитреньорът Хайко Херлих.
Абду Диало се завръща след наказание и ще измести Загаду в стартовите 11. Лусиен Фавр обаче едва ли ще прави други промени. „Мачът с Леверкузен ще е съвсем различен от този с Нюрнберг. Не мисля, че съперникът ще играе толкова пасивно. А и Леверкузен има доста по-класни футболисти“, каза спортният директор на Борусия Михаел Цорк.