„Жребчетата“ се надяват да влязат в топ шест в класирането, но това минава през задължителен успех срещу Вердер. В събота Борусия (М) изпусна победата в последната минута на гостуването сив Щутгарт, което завърши 2:2. От началото на 2021-ва година тимът на Марко Розе взе 7 точки от общо 9 на разположение, включително победа срещу Байерн. За предстоящия мач домакините ще са без наказания нападател Маркъс Тюрам. В същото време Аласан Плеа се очаква да се върне в титулярния състав, след като влезе като резерва за около 30-тина минути през уикенда.

Късни голове на Теодор Гебре Селасие и Феликс Агу донесоха важната победа на Вердер срещу Аугсбург с 2:0. В добавеното време на срещата дебют в Бундеслигата направи българинът Илия Груев (младши). „Музикантите“ спечелиха точка при последното си гостуванена Леверкузен и вече са 12-ти в класирането. Милот Рашица се завърна в игра срещу Аугсбург след контузия и сега кандидатства за титулярно място. Извън групата остават нападателят Никлас Фюлкруг и защитникът Людвиг Аугустинсон. Твърде вероятно е повече игрово време да получи Леонардо Битенкурт.

Футбол
Съботно преследване на върха в класирането
ПРЕДИ 10 ЧАСА

Вероятни състави

Борусия (Мьонхенгладбах): Зомер, Лайнер, Гинтер, Елведи, Вендт, Крамер, Нойхаус, Херман, Щиндъл (к), Хофман,Плеа.

Отсъстващи: Ладзаро, Тюрам (наказан)

Вердер (Бремен): Павленка, Велькович, Топрак, Фридъл, Гебре Селасие (к), Егещайн, Мбом, Мьовалд, Агу, Сърджант, Зелке.

Отсътващи: Aугустинсон, Фюлкруг, Грос.

Треньор: Флориан Кофелдт

По-късно, от 21:30 ч., Леверкузен ще приеме Борусия (Дортмунд). „Аспирините“ са без победа през 2021 година в Бундеслигата, а в последния кръг претърпяха поражение при гостуването на Унион. Така тимът на Петер Бос остава с една точка от последните четири кръга в първенството. Има вероятност младият талант Флориан Вирц да се завърне в игра, след като преодоля контузия. Новото попълнение – защитникът Тим Фосу – Менса е извън групата, тъй като тъкмо излезе от пет дневна карантина след трансфера му от Манчестър Юнайтед. В групата ще е и възстановеният Чарлес Арангис, който постепенно влиза във форма след три месеца отсъствие.

Борусия не успя да преодолее борещия се за оцеляване Майнц, завършвайки само 1:1 у дома. В този мач Марко Ройс пропусна дузпа, а Дан-Аксел Загаду напусна с травма на полувремето, така че със сигурност Манеуел Аканджи се завръща в титулярния състав. Емре Джан е наказан, което пък би трябвало да позволи на английския тинейджър Джъд Белингам да получи титулярно място, защото и Аксел Витцел е с контузия. Джовани Рейна се бори с инфенкция на гърлото, която го извади от мача с Майнц. Ако не се възстанови – Юлиян Брандт ще излезе като титуляр срещу бившия си отбор.

Леверкузен: Храдецки, Л. Бендер (к), Та, Тапсоба, Сингкравен, Вирц, Баумгартлингер, Амири, Бейли, Шик, Диаби.

Отсъстващи: С.Бендер, Паулиньо, Вайзер.

Под въпрос: Белараби

Треньор: Петер Бос

Борусия (Дортмунд): Бюрки, Мюние, Аканджи, Хумелс, Герейро, Белингам, Дилейни, Санчо, Ройс (к), Брандт, Холанд.

Отсъсващи: Джан (наказан), Азар, Шмелтцер, Витцел, Загаду.

Под въпрос: Джовани Рейна

Треньор: Един Терзич