В 16:30 ч. лидерът Борусия Д ще защитава върха в гостуване на новака Хановер. „Жълто-черните” стъпиха накриво в два поредни кръга в Бундеслигата, което унищожи аванса им от пет точки пред Байерн. Но пък в средата на седмицата вестфалци се върнаха към победите, при това с убедително 5:0 за Купата на страната на терена на Магдебург. За треньора Петер Бос имаше куп важни новини при подпечатването на място на осминафиналите – след контузии се завърнаха Марсел Шмелцер, Мо Дауд, Рафаел Герейро и Андре Шюрле. Възможност за изява сред титулярите получиха Шинджи Кагава, Дан-Аксел Загаду и Андрей Ярмоленко, както и записалият дебют швед Александър Исак. Почивка пък получиха Пиер-Емерик Обамеянг, Юлиан Вайгъл, Кристиан Пулишич и Марио Гьотце, като информацията за първите трима беше, че имат леки контузии. Но не би трябвало това да ги спре от участие в мача срещу Хановер. Сигурно е, че след като изтърпя наказанието си, Сократис ще се завърне в центъра на защитата.
Хановер спря пропадането си в Бундеслигата с победа над Аугсбург, а вкаралият два гола Никлас Фюлкруг напира за титулярно място. Но за сметка на това през седмицата саксонци отпаднаха за Купата на Германия след загуба от Волфсбург. Отборът на Андре Брайтенрайтер все още е достатъчно близо до отборите в челото на класирането и всъщност го делят пет точки от върха, което се дължи най-вече на чудесната серия у дома, която бе спряна от Айнтрахт. Проблем за Хановер може да се окаже колебливата атака – с отбелязаните десет гола целият тим има толкова, колкото е реализирал Пиер-Емерик Обамеянг за Дортмунд до момента.
В 19:30ч. е гвоздеят на кръга: Байерн срещу Лайпциг, шампионът и неговия подгласник от миналия сезон, вторият и третият към момента в подреждането в Бундеслигата. Само преди три дни тези съперници бяха един срещу друг, но за Купата на Германия, и баварците оцеляха след изпълнение на дузпи. Юп Хайнкес направи три промени сред титулярите за срещата срещу „биковете” в сряда, като едната от тях беше принудителна. Но Хамес Родригес вече е възстановен и готов да се завърне сред титулярите. Хуан Бернат поднови тренировки след тримесечено отсъствие, но извън сметките продължават да бъдат Томас Мюлер, Мануел Нойер и Франк Рибери. Покрай участието в Европа треньорът на Лайпциг Ралф Хазенхютъл свикна да променя постоянно стартовата единайсеторка, като в дуела за Купата на страната включи четири нови имена. Важна беше почивката, която Тимо Вернер получи, но и той се появи в 80-та минута. А умората може и да застигне Лайпциг, след като в половината от игровото време „биковете” играха с 10 човека заради червения картон на Наби Кейта.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Любопитен акцент е, че Байерн се забави в Лайпциг заради лошото време и се прибра в Бавария чак в четвъртък, но това не притеснява Хайнкес. На „Алианц Арена” клубът от Саксония ще търси първа победа над рекордьорите по титли в официален мач, а след триумфа срещу Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк” едва ли има някой, който би зачеркнал шансовете на Лайпциг. Едно е ясно: срещу себе си шампионите ще имат съперник, който с постоянството в играта си се превърна от приятна изненада в новоизлюпен претендет за титлата, който дебне за всяка грешка както от Байерн, така и от другия колос Борусия Д.