В 16:30 ч. e срещата между Лайпциг и Вердер (Бремен), а в 19:30 ч. е регионалното дерби между Фортуна (Дюселдорф) и Борусия (Мьонхенгладбах). Всяка минута от кръга може да гледате по Eurosport Player срещу абонамент от само 49 лева на година.
Благодарение на нулевото равенство, което изтръгна при визитата в Мюнхен, Лайпциг е само на точка зад лидера в класирането Байерн. В предстоящия мач Тимо Вернер ще се опита да сложи край на головата си пауза от четири официални срещи. В този период тимът на Лайпциг загуби върха в класирането и бе елиминиран от турнира за купата. Но като се има предвид, че последните две срещи в Бундеслигата бяха срещу отбори от топ три на класирането - Байерн и Борусия (Мьонхенгладбах) и завършиха наравно, това не е чак толкова лошо представяне.
„Спечелихме първия мач от сезона в Бремен с 3:0, но това не бе разходка в парка. Няма да ги подценим, въпреки позицията им в класирането. Вердер играе атрактивен футбол и срещу големите отбори се представя силно. Освен това Флориан Кофелд е един от най-добрите старши треньори в момента. Имаха големи проблеми с контузии и това се отразява на класирането им. Но те продължават да следват своя стил на игра. Точката в Мюнхен ни дава самочувствие за предстоящия двубой", заяви треньорът на Лайпциг Юлиян Нагелсман в навечерието на срещата. Очаква се титулярно място в предни позиции да получи Патрик Шик. Тайлър Адамс е с травма на прасеца и може да бъде заменен от Норди Мукиеле вдясно, което пък може да коства титулярното място на играещия под наем от Манчестър Сити Анхелиньо.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Вердер пристига като предпоследен в класирането, но не е загубил бойния си дух. Това пролича при победата срещу Борусия (Дортмунд), благодарение на която отборът се класира на четвъртфинал за купата на Германия. Но в първенството „музикантите” имат само една победа в последните осем срещи и само два успеха от средата на септември насам. Това представяне застрашава отбора от изпадане. Нещо, което се е случвало само един път досега - в края на сезон 1979-80. Дошлият под наем от Херта Дейви Зелке е наказан, което означава, че младият американец Джош Сърджант ще стартира. Гебре Селасие се връща в защитата, след като пропусна шест мача поради травма.
Борусия (Мьонхенгладбах) ще пропътува краткото разстояние от 30-тина километра на изток за регионалното дерби с Фортуна. Амбициите на съседите са много различни. „Жребчетата” се целят в първото място, докато Фортуна иска да избегне изпадането от елита. Победата е задължителна за тима на Марко Розе, който е с мач по-малко, тъй като дербито с Кьолн бе отменено, заради прословутата буря. Извън сметките на Борусия остава нападателят Аласан Плеа, който е наказан. Маркъс Тюрам, Бреел Емболо и Патрик Херман са опцииза атаката, но левият бранител Рами Бенсебайни е аут поради травма.
Фортуна продължава без своя титулярен вратар Зак Стефан, който не е играл през 2020 година поради травма. В този период „червено-белите” не успяха да стигнат до пълен успех, но пък в последните два мача взеха по една точка от трудни съперници като Айнтрахт и Волфсбург. Това са и първите два мача на новия треньор Уве Рьослер в Бундеслигата. Той може да се похвали и с класиране на четвъртфинал за купата, след като третодивизионния Кайзерслаутерн бе разгромен с 5:2. Следващият съперник за купата ще е Саарбрюкен от четвърта дивизия , но приоритет е първенството и битката за оцеляване, тъй като само точка дели Фортуна от зоната на директното изпадане. Защитниците Андре Хофман и Каан Айхан са аут, съответно поради наказание и травма. В лазарета са още халфът Адам Боджек и трайно контузения нападател Давид Ковнацки.