Домакините са 12-та позиция в класирането на седем точки от зоната на изпадащите, където на предпоследното място пък е отборът на Кьолн. Аугсбург спечели само един от последните си пет мача в първенството, а в междинния кръг отстъпи на Айнтрахт с 0:2.
Кьолн завоюва важни три точки в битката за оцеляване при победата срещу втория в класирането Лайпциг с 2:1. Герой в домакинския успех бе капитанът Йонас Хектор, който вкара и двата гола. Така „козлите“ прекъснаха серията си от 9 поредни мача без победа и взеха една втория си мач като домакин от началото на сезона. Нова победа в третия мач на опитният Фридхелм Функел начело на тима ще издигне отбора извън зоната на изпадащите, макар Херта да има три мача по-малко, заради карантината.
Статистиката от двубоите между двата отбора е категорично в полза на Аугсбург. Баварците нямат загуба в последните 12 мача с този съперник. Последната победа на Кьолн е през 2011-та година с 3:0 у дома.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Миналата година срещата на „WWК Arena“ завърши при равенство 1:1, като събитията се развиха в края. Антони Модест откри резултата в 85-ата минута, а три минути по-късно Филип Макс изравни. Флориан Нидерлехнер пък пропусна дузпа през първата част. Мачът в Кьолн от този сезон пък завърши с успех за Аугсбург с 1:0 с попадението на Яго.