Волфсбург е трети в класирането, на пет точки от предстоящия си съперник Борусия, който ще се бори с всички сили, за да попадне в топ 4.
„Вълците“ записаха противоречиви резултати в последните пет кръга, включващи две загуби и три победи. В междинния кръг тимът на Оливер Гласнер спечели гостуването си на Щутгарт с 3:1. Във въпросния мач централният нападател Ваут Вегхорст стигна до 20 гола в рамките на това първенство, което е и негов личен рекорд. За предстоящото дерби с Борусия след наказание се завръща крайният защитник Отавио, а в центъра на защитата отново ще Максенс Лакроа, който не игра през седмицата.
Борусия е на четири точки от заветното четвърто място, където към момента е Айнтрахт. До края на първенството остават четири мача (включително и предстоящия), и ако „жълто-черните“ загубят на „Фолксваген Арена“, а „орлите“ спечелят срещу Леверкузен това ще означава почти сигурен край на амбициите им за участие в Шампионската лига. Добрата новина в лагера на Борусия бе свързана със завръщането на Джейдън Санчо, който влезе в игра срещу Унион (Берлин) във вторник вечер. Емре Джан най-вероятно ще замести наказаният Матс Хумелс, а Махмуд Дауд ще действа в средата на терена на неговото място.
Футбол
Решаващи битки в неделния ден
YESTERDAY AT 10:20
По-късно, от 19:30 часа, Леверкузен ще търси победата срещу Айнтрахт, за да запази мястото си в Лига Европа. Но мачът е от огрмно значение и за Айнтрахт, защото гостите трябва да запазят четвъртата си позиция в класирането. В междинния кръг Леверкузен загуби гостуването си на Байерн с 0:2, след като допусна два бързи гола в началото на срещата. Тинейджърът Флориан Вирц е отново на линия, за да попадне в титулярния състав на треньора Ханес Волф, а Патрик Шик ще продължи да води атаката, оставяйки топ реализатора на отбора Лукас Аларио отново на пейката.
Само Байерн (Мюнхен) е взел повече точки от Айнтрахт през втората част от сезона. „Орлите“ разчитат много на своя централен нападател Андре Силва, който има участие в 24 от общо 61 гола, които са отбелязани до момента. За предстоящия мач Амин Юнес лекува травма, Даичи Камада трябва да е на линия, а неговият сънародник Макото Хасебе ще замества Себастиян Роде, който е наказан.