Трите кръга преди края на първенството Байерн има преднина от седем точки пред втория Лайпциг и ще стане шампион на Германия за девети пореден път още днес, ако спечели двубоя си срещу Борусия (Мьонхегладбах). Баварците да триумфират още преди началото на своята среща, ако Борусия (Дортмунд) победи Лайпциг в дербито по-рано през деня.
Роберт Левандовски се нуждае от още 4 попадения в оставащите три мача, за да изравни рекорда от 40 попадения в рамките на един сезон, поставен от Герд Мюлер. Байерн ще търси и отмъщение срещу предстоящия си съперник за поражението с 2:3 в първия мач от сезона, което е едва едно от общо четирите през сезона.
Борусия (Мьонхенгладбах) има все още шанс за Лига Европа. „Жребчетата“ спечелиха с 5:0 последния си мач от първенството срещу Арминия (Билефелд). Треньорът Марко Розе има доста опции в атака, тъй като капитанът Ларс Щиндъл е отново на линия заедно с Аласан Плеа, Бреел Емболо и Маркъс Тюрам.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Вероятни състави
Беайерн (Мюнхен): Нойер (к), Павар, Боатенг, Алаба, Дейвис, Кимих, Горецка, Гнабри, Коман, Ливандовски
Отсъстващи: Коста, Чупо-Мотинг, Толисо
Треньор: Ханзи Флик
Борусия (М): Зомер (к), Лайнер, Гинтер, Елведи, Бенсабейни, Крамер, Нойхаус, Хофман, Щиндъл, Тюрам, Плеа.
Треньор: Марко Розе
По-рано през деня Борусия (Дортмунд) посреща Лайпциг. Двата отбора ще се изправят на финал за купата на Германия на 13-и май. В първенството „жълто-черните“ са на пета позиция на една точка от четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. На теория Лайпциг пък все още има надежда за титлата, тъй като изостава на седем точки от Байерн три кръга преди края. Ерлинг Холанд е под въпрос, въпреки че получи почивка в полуфинала срещу Холщайн Кил преди седмица. Във въпросния мач Джейдън Санчо записа първи 90 минути, след като се върна от контузия.
В Лайпциг нямат нови кадрови проблеми, като Нкунку, Адамс и Шобослай са под въпрос.
Борусия (Д): Хиц, Пишчек, Аканджи, Хумелс, Герейро, Джан, Дауд, Санчо, Рейна, Азар, Ройс (к)
Отсъстващи: Белингам (наказан), Морей, Мукоко, Шмелцер, Вицтел, Загаду
Под въпрос: Ерлинг Холанд
Треньор: Един Терзич
Лайпциг: Гулачи, Клостерман, Упамекано, Орбан, Мукиеле, Забитцер (к), Кампл, Анхелиньо, Олмо, Айдара, Сьорлот
Под въпрос: Адамс, Нкунку, Шобослай
Треньор: Юлиян Нагелсман