Неделната програма на Евроспорт 2 иEurosport Player включва три вълнуващи сблъсъка от 11-ия кръг на Бундеслигата. Лидерът Борусия(Мьонхенгладбах) приема костеливия Вердер от 14:30 ч. От 16:30 ч. Волфсбург е домакин на Леверкузен, а от 19:00 ч. Фрайбург се изправя срещу Айнтрахт.
На „Борусия Парк“ домакините от Мьонхенгладбах посрещат Вердер в търсене на своята трета поредна победа в първенството и общо четвърта след тази срещу Рома с 2:1 в Лига Европа в четвъртък. „Жребчетата“ ще бранят върха в класирането, разчитайки на намиращия се в страхотна форма Маркус Тюрам. Синът на легендарния френски защитник от близкото минало Лилиян Тюрам вкара петия си гол в първенството, за да донесе победата с 2:1 при гостуването на Леверкузен в местното дерби. Бреел Емболо е твърдо аут от сблъсъка, докато Аласан Плеа се върна в игра срещу Рома в четвъртък и сега дава заявка за титулярно място. „Искахме да подарим специална вечер на нашите фенове и го направихме спобедния гол в края срещу Рома. Губим лесно топката и също така имаме проблеми със създаването на положения в последната третина. Вердер се защитава добре и атакува ритмично. Те пропиляха аванс в последните два мача, но също така взеха по една точка при визитите си в Дортмунд и Леверкузен. Искаме да играем нашата игра и да се адаптираме успешно към мача“, заяви треньорът на Борусия Марко Розе.
В миналия кръг Вердер записа пето поредно реми, въпреки че на два пъти повеждаше срещу Фрайбург. След седем кръга извън игра, капитанът Никлас Мойсандер е готов да се върне в защитата от първата минута. В същото време Милош Велькович се очаква да запази мястото си в центъра на защитата, която не е запазила нито веднъж вратата си без гол от началото на сезона.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
След като дълго време бе единственият германски отбор без поражение в Бундеслигата Волфсбург вече е в серия от три поредни поражения във всички турнири с голова разлика 2:12. Последното от тях бе срещу белгийския Гент у дома с 1:3. Срещу Леверкузен „вълците“ загубиха последните си три домакинства, а преди това записаха пет поредни победи срещу този съперник пред своите фенове. Още по-интересен е фактът, че тимът е в серия от 12 домакинства без поражение в Бундеслигата, а последният отбор, победил тук е именно този на „аспирините“ . Игнасио Камачо е трайно контузен, Даниел Гинчек и Адмир Мехмеди са аут поради травми.
Леверкузен спечели първата си победа в Шампионската лига в сряда надделявайки над Атлетико(Мадрид) с 2:1 у дома. Тимът на Петер Бос не познава победата от четири поредни срещи в Бундеслигата. Последният неуспех бе загубата на свой терен срещу Мьонхенгладбах. Именно в края на този мач завърналият се след травма Леон Бейли получи червен картон и отпада за предстоящия мач. Защитниците Ларс Бендер и Дейли Синкгкравен са с травми.
Последният мач преди паузата за националните отбори противопоставя Фрайбург на Айнтрахт. Домакините стартираха кръга на пета позиция, но само на четири точки от върха. Миналия уикенд Фрайбург изоставаше на два пъти срещу Вердер, но двете попадения на Нилс Петерсен осигуриха точката за тима. Сега отборът на Кристиян Щрайх е без поражение в шест от последните седем мача в Бундеслигата. Лука Валдшмидт е под въпрос за срещата, но повиквателната му за Германия за мачоветес Беларус и Северна Ирландия издава, че травмата му не е сериозна.
След епичната победа срещу Байерн с 5:1 в миналия кръг, Айнтрахт пътува до „Черната гора“ само на точка отФрайбург (преди началото на кръга). През седмицата „орлите“ загубиха от Стандарт(Лиеж) като гости, с което сдадоха второто място в групата на белгийския съперник по голова разлика. „Когато получиш гол в самия край на мача и загубиш е доста болезнено. Говорихме за това в последните два дни. Не е лесно, но трябва да се вдигнем на крака, за да продължим напред“, заяви треньорът на Айнтрахт Ади Хютер в навечерието на мача с Фрайбург.