„Вълците“ са без загуба (4 победи и 6 равенства) от началото на сезона и са на пета позиция в класирането, на точка от четвъртото място, след като завършиха 2:2 при гостуването на Кьолн в миналия уикенд. Евентуална победа в предстоящата среща ще изкачи отбора до третото място, поне преди изиграването на останалите срещи от кръга.
Защитата на Волфсбург ще бъде водена от Джон Брукс, който не е пропуснал нито минута в десетте мача на своя отбор до момента. Отбраната на Волфсбург е втората най-добра в Лигата с едва 10 допуснати гола до момента. Най-малко голове са допуснали Лайпциг и Левекузен – 9.
В предни позиции ще действа Ваут Вегхорст, който срещу Кьолн реализира седмия си гол в последните седем мача.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
До него се очаква да действат Йосип Брекало и Максимилиан Филип. Офанзивният халф Адмир Мехмеди ще пропусне мачовете до края на годината, заради проблем с ахилеса. Същото важи за друг важен офанзивен халф – Ренато Щефен, който е с травма на крака. Титулярният капитан на тима - Гилавоги може да се върне в игра поне за известен период от мача след контузия.
Айнтрахт е на пет точки под своя съперник и след ремито с Борусия (Дортмунд)в миналия кръг, поглежда смело към по-високите места в класирането. „Орлите“ са в серия от пет поредни равенства в първенството.
Португалецът Андре Силва е в страхотна форма. Той вкара седем гола в първите десет мача на своя отбор в Бундеслигата.
Голмайсторътза ремито срещу Борусия Дайчи Камада също може да се похвали с добри показатели - две попадения и пет асистенции от началото на сезона.
Бившият нападател на Волфсбург Бас Дост вкара три и асистира за два гола до момента, но стартира като титуляр само в един от последните три мача. Сега може да започне в атакуващата линия до Силва и Камада.
Вероятни състави
Волфсбург: Кастеелс(к), Баку, Лакроа, Брукс, Русиьон, Шлагер, Арнолд, Брекало, Филип, Жоао Виктор, Вегхорст.
Отсъстващи: Мехмеди, Щефен.
Тр. Оливер Гласнер
Айнтрахт: Трап, Абраам (к), Хинтерегер, Н`Дика, Дурм, Илсанкер, Роде, Костич, Камада, Дост, Силва.