Краят на паузата и началото на футболния уикенд е в петък вечер, когато Хамбургер посреща Борусия Д. Северняците са в изключително силна серия срещу Борусия– четири победи в последните шест двубоя, като в предишните три дори не допуснаха гол. "Жълто-черните" обаче спечелиха всичките си седем мача след загубата от Байерн на 4 октомври като в тях реализираха 27 гола. Последният успех бе в дербито с Шалке (3:2), като той увеличи разликата между второто и третото място на рекордните за този етап на сезона осем точки. Ройс се завръща в състава на Томас Тухел, но Кагауа е под въпрос заради дългото пътуване до Азия и обратно– общо 28 000 км. „Имаме трима национали, които бяха замесени директно в събитията, а това е съвсем различна категория. Но макар че терорът пристигна във футбола, е важно да играем, защото само така ще накараме хората да мислят за нещо друго“, обясни Тухел. За него мачът ще е по-специален, защото преди да подпише с Борусия, той преговаря сХамбургер, но избра Дортмунд.
HSV играе успешно навън– 10 точки в пет визити, но в същия период спечели само веднъж на свой терен (3:2 срещу Щутгарт), което е и единствената домакинска победа на северняците през сезона. В предишният двубой в Хамбург тимът поне отбеляза гол (1:2 от Хановер), с което сложи край на серията от близо 300 минути без попадение в съперниковата врата. Хънт и Иличевич отсъстват заради контузии, а пък Диас е под въпрос, защото се завърна от Чили едва в четвъртък. „Това, което се случи в Хановер е невероятно– за първи път терорът беше толкова близо до футбола. Но за мен е по-добре да се играе, а не да се страхуваме. Да, факт е, че настроението не е особено добро, но сме професионалисти и трябва да работим“, коментира треньорът Бруно Лабадия. В сряда в контрола той изпробва вариант с трима дефанзивни халфове в 4-3-2-1 в лицето на Качар, Юнг и Холтби.