Резултати, които определено не помагат на амбициите и на двата тима. Целта пред Майнц е място в първата седмица, докато Борусия иска да е в Топ 4 и съответно, отново да участва в Шампионската лига. През седмицата Майнц отказа да продаде Юнус Мали на Дортмунд и големият въпрос е как ще реагира полузащитникът. „Той тренира с желание и много енергия. Не мисля, че отказаният трансфер ще се отрази по някакъв начин на представянето му в мача“, коментира треньорът на "червените" Мартин Шмидт.
Очаква се Бенгтсон да заеме своя пост отляво на защитата, където ще смени Бусман. Донати бе привлечен в понеделник от Байер, но засега ще е резерва, а титуляр отдясно на отбраната ще е Брозински. Гостите са без контузения Дауд, като той ще бъде заместен от Марвин Шулц в дефанзивната част на халфовата линия. Което пък ще означава изцяло нова двойка в тази зона, тъй като Джака все още е наказан.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
По-рано през сезона Майнц спечели с 2:1 в Гладбах, като головете вкараха Хайро и Кристиян Клеменс, а това бе първи успех за "червените" срещу този съперник от девет опита. Дуото се разписа и при последния успех на Майнц – 3:1 в Хамбург на 5 декември, като след това тимът вече 285 минути не може да стигне до гол. „Условията сега са съвсем различни от началото на сезона – те имат различен треньор, различна мотивация и отново са топ клуб. Ние искаме само уважение и точки“, добави Шмидт.