В последно време формата на Щутгарт не е никак убедителна, като тимът спечели само 1 точка от последните 9 на разположение. На обратния полюс пък е настроението в лагера на гостите. Майнц е на предпоследна позиция в класирането, на пет точки от зоната за плейоф, но в последния кръг спечели фамозна победа - 3:2 срещу борещият се за титлата Лайпциг.

За предстоящия мач гостите ще разчитат на новите си попълнения от Айнтрахт - Дани Да Коста и Доминик Кор, които помогнаха и при успеха срещу „биковете“. Да Коста бе титуляр, а Кор влезе в последните десетина минути. Авторът на победния гол Леандро Барейро излезе в края на мача, след като усети проблем в прасеца. Надеждите на домакините са свързани с попадане на люксембургския национал в титулярния състав, защото се намира в отлична фхорма. Досегашният топреализатор Жан-Филип Матета пое към Кристъл Палас под наем, така че един измежду Йонатан Буркард или Карим Онисиво ще партнира на Робин Куайзон в предни позиции.

Футбол
Съботно преследване на върха в класирането
ПРЕДИ 10 ЧАСА

Нико Гонсалес и Силас Уаманвитука, които са отговорни за отбелязването на 16 от общо 33 гола на Щутгарт през сезона се върнаха след наказание при гостуването на Фрайбург миналата седмица. Силас се разписа, но след неговия гол съперникът отбеляза още два, за да оформи крайното 2:1. За „швабите“ това бе втора поредна загуба и трета в последните пет кръга.

Под въпрос е хърватското крило Борна Соса, което означава, че ако не се възстанови- Тангуи Кулибали ще действа на фланга. Играещият под наем от Арсенал Константинос Мавропанос замени Паскал Щенцел на полувремето срещу Фрайбург, което поставя въпроса, кой от двамата ще се присъедини към Валдемар Антон и Марк-Оливер Кемпф в защитата от трима.

Вероятни състави

Щутгарт: Кобел, Мавропанос, Антон, Кемпф, С. Уманвитука, Мангала, Ендо, Кулибали, Климович, Кастро (к), Гонсалес.

Треньор: Пелегрино Матерацо

Под въпрос: Соса

Майнц: Центнер, Сейнт Джуст, Бел, Ниакате, Да Коста, Барейро, Кор Мвене, Латца (к), Онисиво, Куайзон

Под въпрос: Брозински, Кунде

Треньор: Бо Свенсон