Баварците гостуват на Щутгарт в Дербито на юга в опит да увеличат серията си от поредни победи в този сблъсък на 15. Домакините загубиха два пъти в последните си три срещи на „Мерцедес Бенц Арена“, а пък Байерн има само едно поражение навън от началото на сезона. Щутгарт може да се „похвали“ и с втората най-слаба отбрана в елита, докато тимът на Пеп Гуардиола има втората най-силна атака. Неговият колега Юрген Крамни обаче има великолепни спомени от първия си мач като футболист с Байерн– през октомври 1991-а той игра 90 минути за успеха с 3:2 – една от най-важните крачки на Щутгарт към титлата.
„Рецептата и тогава, и сега е една и съща– целият отбор трябва да знае какво иска. Да работим заедно и да се защитаваме умело. И когато имаме възможност да нападаме, да го правим бързо и смело“, каза Крамни. Той не може да използва контузените Гроскройц и Дие, като треньорът най-вероятно ще върне Руп по-назад в халфовата линия.
“Да, задачата ни в Шампионската лига е важна, но не можем да си позволим да подценим Щутгарт– това ще позволи на съперника да ни победи. Сега всеки мач е финал и не можем да си позволим да чакаме грешка на Борусия Д. А и съм сигурен, че Борусия ще победи Шалке“, каза Гуардиола. Той най-вероятно ще даде почивка на Рибери иМюлер, като вместо тях ще играят Дъглас Коста и Кингсли Коман. Робен обаче продължава да е контузен.
Късният мач в събота противопоставяВолфсбург и Майнц. "Вълците" шокираха Реал Мадрид през седмицата в Шампионската лига, но в Бундеслигата зелените не се представят никак убедително– само една точка в три кръга и съответно вече изостават на седем от четвъртата позиция. Майнц обаче е само на една от въпросното място и на четири точки от третия Херта, при това през 2016-а се справи с Борусия М, Шалке 04, Байер и Байерн. „Вече демонстрирахме, че може да побеждаваме по-големи отбори, но в сряда видях съвсем различен Волфсбург. Наивно е да си мислим, че те ще се отнесат по друг начин с нас, само защото сме по-малък клуб“, каза треньорът на червените Мартин Шмидт. Той ще може да използва Леон Балогун и Юлиан Баумгартлингер, които се възстановиха от болест, а освен това след наказания се завръщат Хаиро и Донати. Дитер Хекинг със сигурност ще направи ротации в своя състав, още повече Юлиан Дракслер е наказан. Дост обаче е възстановен и може да е титуляр, какъвто със сигурност ще е Треш. "Зелените" имат само две победи в последните си седем срещи на свой терен в Бундеслигата, като само в една от тях запазиха суха мрежа. По-рано през сезона Майнц победиха с 2:0, а последният им триумф на „Фолксваген Арена“ е от 2012-а– пак с 2:0.