Шалке 04 стартира неубедително и загуби с 0:1 първия си мач през сезона– визитата на Айнтрахт във Франкфурт, докато колосът от Мюнхен отвя Вердер с 6:0, като Роберт Левандовски реализира хеттрик. Под ръководството на Гуардиола обаче точно в мачовете след пауза заради националните отбори баварците имаха проблеми. А и "кралскосините" са истинска машина в петък– 40 спечелени точки от 42 възможни в последните 14 домакинства. За Байерн този сблъсък слага началото на тежка поредица– седем срещи в разстояние на три седмици. „Отборът е готов и сме в добро настроение. Националите се върнаха в добра физическа форма и е важно да започнем тази серия с победа“, коментира Карло Анчелоти. Той ще даде почивка на Видал, който се прибра в четвъртък от Чили, като вместо него ще започне Кимих. Бадщубер, Боатенг, Коман и Робен са контузени, но Ренато Санчес и Дъглас Коста се връщат в групата за двубоя.
„Ще е забавно да играем срещу Байерн. И определено не искам да си тръгнем с празни ръце“, коментира треньорът наШалке Маркус Вайнцирл. Налдо е под въпрос, а Ди Санто със сигурност няма да играе. Големият въпрос е обаче дали Вайнцирл ще заложи на четирима или петима в защита. "Кралскосините" нямат победа срещу Байерн от декември 2010-а, когато спечелиха с 2:0 в Гелзенкирхен, като през миналия сезон загубиха два пъти от шампиона– с 1:3 на свой терен и с 0:3 в Мюнхен.