Макар че северняците имат и доста по-сериозни грижи– те нямат победа от началото на сезона и вече 483 минути не са вкарвали гол. Освен това са само с две попадения до момента и са създали едва 10 положения за отбелязване на гол. Съперниците днес си приличат и по друго– в миналия кръг измъкнаха по точка с човек по-малко: Айнтрахт срещу Байерн (2:2), а Хамбургер– срещу Борусия М. Но докато тимът от Франкфурт можеше да съжалява, защото през първото полувреме игра по-добре от шампиона, тоHSVимаше огромен късмет– Гладбах изпусна две дузпи в един мач за първи път от 32 години насам.
Очаква се треньорът на Хамбургер Маркус Гисдол, за когото това е домакински дебют, да пусне Аарън Хънт за първи път като титуляр, а Готоку Сакаи да играе до Холтби в дефанзивната част на халфовата линия. Причината е, че Албин Екдал ще трябва да играе като централен защитник заради травмата на Джуру и наказанието наКлебер.
Голямата звезда за "орлите" от началото на сезона е Марко Фабиан. Мексиканецът има три гола и пет асистенции, т.е. е участвал в 80% от попаденията на тима си през сезона. Той ще е титуляр, но наказаният Хусти и контузеният Ребич– не. Очаква се те да бъдат заменени от Тарашай и Хасебе. По-радикален вариант е Сеферович да смени защитника Хектор и Айнтрахт да мине към 4-2-3-1, вместо 5-4-1 както беше срещу Байерн. Треньорът Нико Ковач обаче не коментира много обстойно мача срещу бившия си клуб през седмицата, а обърна внимание на Марко Рус, който е излекуван отрак и скоро ще започне да тренира отново.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
През миналия сезон и двата мача между съперниците завършиха 0:0, а поредни нулеви ремита има само веднъж в цялата история на съперничеството– през 1978-а. Това обаче удължи серията на Айнтрахт без загуба от Хамбургер на осем поредни срещи.