А това издание на Класиката Север – Юг, ще е още по-специално, защото е под №1000 в треньорската кариера на Карло Анчелоти. И за да покаже, че наистина помни почти всичко в нея, той се върна към първия си мач: 27 август 1995 г. в Серия "Б" – 0:0 срещу Палермо начело на Реджана. „След всички тези години мога да кажа, че това, което се случи преди седмица, въобще не е типично за мен. Но разбирам емоциите след мача. Мога единствено да обещая, че инцидентът със средния пръст няма да се повтори“, каза Анчелоти.
За Байерн през седмицата в тренировките се включиха Боатенг и Рибери, като френският халф дори може да запише минути днес. Така единственият отсъстващ е Чави Алонсо. За Хамбургер под въпрос са Пападопулос и Ууд, които получиха контузии преди седмица, а Хънт също не е в особено добра кондиция. Маврай не тренира в четвъртък заради съмнения за грип, а пък капитанът Готоку Сакай можеше само да върти педалите на велоергометъра. Джуру ще е титуляр, ако Пападопулос не се възстанови, а пък Николай Мюлер се връща в халфовата линия, след като миналата седмица не игра заради грип. „Дишаме малко по-спокойно и ще играем с достатъчно кураж. Ще играем с пълна газ и ще заложим на най-доброто, което имаме“, демонстрира смелост треньорът на северняците Маркус Гисдол.
В късния мач в събота Херта приема Айнтрахт в директен сблъсък за място в Европа. Двата отбора са на пето и шесто място в класирането, като са разделени само от точка. Но не са в особено добра форма – столичани взеха едва четири точки през тази година, а макар че "орлите" събраха девет, загубиха последните си два двубоя. По-рано през сезона съперниците направиха изключителен спектакъл, завършил 3:3 (четвърто равенство в последните пет срещи между тях), но това не е изненада на фона на предишни резултати – 4:4 през 2014-а и 6:1 за Херта през 2013-а.
Футбол
Финал за милиони
29/05/2021 AT 09:08
Айнтрахт няма победа в Берлин от 2009-а (3:1), а и през този сезон "синьо-белите" са един от най-силните домакини в Бундеслигата: 8-1-1 и едва пет допуснати гола. Калу не тренира във вторник и сряда, но ще е титуляр за Старата дама, а след шестмесечно лечение на контузия, за първи път в групата за двубой ще е словашкият национал Ондржей Дуда.
"Орлите" обаче имат сериозни проблеми – Абрахам и Маскарел са наказани, Вайело и Фабиан – контузени. Така Ошипка и Хасебе ще играят като централни защитници до Хектор, а пък Безушков и Тауата ще са титуляри в халфовата линия. „Ще се справим – знам, че играчите, които са на терена, ще дадат максимума от себе си“, лаконичен бе треньорът на гостите Нико Ковач, който се завръща в родния си Берлин. Хърватинът игра и доста дълго за Херта – той има 223 мача и 23 гола за столичани.