Eurosport

Време е за спусканията в Сигулда

The 11/01/2019 at 12:21Updated The 11/01/2019 at 13:23

Каналите на Евроспорт ще ви покажат надпреварите при жените, мъжете и двойките, като вторите маншове ще доминират в програмата. Като допълнителна дисциплина този път ще се насладим на щафетата.

Шестият кръг от Световната купа по спускания със шейни ни отвежда на един от емблематичните улеи - този в Сигулда, Латвия. Каналите на Евроспорт ще ви покажат надпреварите при жените, мъжете и двойките, като вторите маншове ще доминират в програмата. Като допълнителна дисциплина този път ще се насладим на щафетата.

Какво се случи в последния кръг

Неспиращият снеговалеж се опита да развали 50-ия рожден ден на улея на Кьонихзе миналата седмица, но за някои от състезателите по-бавният лед бе добре дошъл. При мъжете австриецът Райнхарт Егер спечели първа победа в Световната купа през този сезон. При дамите Юлия Таубиц взе втора поредна победа, след като преди това триумфира и в Лейк Плесид. При двойките Тони Егер и Саша Бенекен сложиха край на победната серия на местните фаворити Тобиас Вендл и Тобиас Арлт.

Какво ново в генералното класиране

В генералното класиране към днешна дата при мъжете води Йоханес Лудвиг с 441 точки, а на второ място с 413 точки е Роман Репилов. Световният шампион Волфанг Киндъл е трети с 404 точки.

При дамите световната шампионка при девойките за 2016-та година Юлия Таубиц (592 точки), която пропусна последната Олимпиада се приближава до лидерката Натали Гайзенбергер (612). Американката Самър Бричър е трета с 415 точки.

При двойките ситуацията става все по-ясна. Макар, че през октомври получи травма, Тони Егерт се справя чудесно заедно със своя партньор Саша Бенекен. Двамата водят с актив от 625 точки. Втори са австрийците Томас Щой и Лоренц Колер, а Тобиас Вендл и Тобиас Арлт заемат третата позиция.

В отборното класиране (щафетите) Германия води с актив от 285 точки. Следват отборите на Русия (215 т.) и САЩ (205 т.).

Какво се случи в последното състезание в Сигулда

Миналогодишното състезание в Сигулда завърши с победа на Татяна Иванова при жените, а Натали Гайзенбергер и Сандра Робачер допълниха подиума. Рекордът при забутването е на наскоро отказалата се Алекс Гъф, а рекорда на пистата е на победителката от миналия сезон Татяна Иванова.

При мъжете Семен Павличенко взе победата, докато Феликс Лох и Роман Репилов останаха съответно втори и трети. Павличенко е рекордьор на пистата, а при забутването все още рекордът е на Йоханес Людвиг.

Тони Егерт и Саша Бенекен (рекордьори на пистата) спечелиха състезанието при двойките с подгласници братята Шикс на второ място и двойката Вендл-Арлт на трета позиция.