Световният първенец в MotoGP от 2006 г. Ники Хейдън ще се появи на„Сузука” за първи път от 13 години насам и ще кара заедно с холандската супербайк надежда Михаел ван дер Марк и един от най-бързите японци – Такуми Такахаши. Тримата ще управляват „Хонда”за MuSASHi RT HARC-Pro, а другият заводски отбор F.C.C TSR Honda ще заложи на пилота от Суперспорт Патрик Джейкъбсън, Казума Уатанабе и състезателяот Мото 2 Доминик Егертер.
„Ямаха” също ще разчита на пилоти от световните шампионати – Пол Еспаргаро ще се опита да защити титлата си от миналата година, заедно с Кацуюки Накасуга и Алекс Лоус, който ще кара на мястото на третия миналогодишен победител Брадли Смит. През миналата година пилотите на японската марка спечелиха първата й победа на„Сузука” от 1996 г. Британският шампион Джош Брукс също ще се включи в маратонската надпревара – той ще яхне заводско „Сузуки” заедно с Такуя Цуда.