Кандидатът за титлата Джереми Зеевер ще получи подкрепа от местните привърженици, но той отново ще срещне съпротива от Петров, Дилан Ферандис и двойния победител от предния кръг Макс Ейнсти. Освен това, на старта най-вероятно ще застане и Джефри Херлингс, който пропусна последните два кръга от клас МХ2 заради фрактура в ключицата и неговият аванс на върха в класирането срещу Зеевер беше съкратен почти наполовина – от 169 на 87 точки.
Петров, който кара в Белгия с контузия в рамото, се намира на осмо място в генералното класиране при 250-кубиковите мотори. Българинът обаче има шанс да изпревари седмия в подреждането Александър Тонков през този уикенд, в който Евроспорт ще ви направи свидетели на всичките четири състезания от Швейцария. Прякото предаване започва в 14.00 ч. в ефира на Евроспорт 1 и завършва в 19.00 ч.
Мотокрос
Световният шампионат по мотокрос започва тази неделя с българско участие
28/02/2020 AT 11:39
В клас MXGP битката за титлата изглежда решена в полза на Тим Гайзер, който може да стане световен шампион в дебютния си сезон още тази седмица. Втори е Антонио Кайроли, а за последното място в Топ 3 на класирането се борят Максимилиан Нагл, Ромен Февр, Евгений Бобришев и Жереми ван Хьоребек.
Мотокрос
Евроспорт 2 отново ще излъчи световния мотокрос шампионат в класовете MXGP и MX2
28/02/2019 AT 09:46