Над 900 часа пряко предаване от Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг очакват спортните фенове в ефира на Евроспорт 1 и Евроспорт 2, както и в дигиталната платформа Eurosport Player – единственото място, където ще бъдат достъпни всяка минута от състезанията и представянето на всеки състезател във всички дисциплини. Така водещият доставчик на олимпийска картина за територията на България – Евроспорт ще предостави на феновете възможността да персонализират и определят своето собствено олимпийско съдържание, избирайки какво, кога и как да гледат.
От 9 февруари (петък) в продължение на повече от 2 седмици погледите на света ще бъдат насочени към южнокорейския курортен град.За да превърне проследяването на игрите в незабравимо преживяване, Евроспорт ще превърне Олимпиадата в Пьонгчанг в най-технологичната в историята. Експертни коментари и иновативни технологии в ежедневното студио Eurosport Cube ще предоставят най-добрите анализи и ще разкриват на феновете техники и тактики, които най-големите звезди в дисциплините използват, за да стигнат до златните медали.
Допълнителна експертиза и гледни точки върху събитията на зимните арени ще предоставят българските коментатори на Евроспорт България, в състав:
Олимпийски Игри
Финалът на Стойка Кръстева е от 08:15 по Евроспорт 1
06/08/2021 AT 15:49
Асен Спиридонов (ски бягане и биатлон)
Емилиян Стойков(улейни спортове – спускане с шейни, скелетон, бобслей, северна комбинация и ски бягане)
Иван Чешанков (ски скокове и хокей на лед)
Ангел Искрев(биатлон, шорттрек и кърлинг)
Александър Илиев(сноуборд и фрийстайл ски)
Никола Ибришимов(ски-алпийски дисциплини)
Найден Боричев(фигурно пързаляне)
Борис Касабов(бързо пързаляне с кънки)
Делян Кючуков(кърлинг)
Житомир Пенаков (хокей на лед)
Кирил Ходулов (хокей на лед)
Ива Шкодрева-Карагьозова (биатлон)
Иван Каневчев (ски-алпийски дисциплини)
Петър Панков(ски бягане)
Бойко Серафимов (церемонии по награждаването)
Димитър Тренев(церемонии по награждаването)
21 български спортисти ще участват в 6 дисциплини:
Сноуборд
Александра Жекова
Радослав Янков
Теодора Пенчева
Ски алпийски дисциплини
Алберт Попов
Мария Киркова
Камен Златков
Ски бягане
Веселин Цинзов
Йордан Чучуганов
Антония Григорова
Ски скок
Владимир Зографски
Биатлон
Красимир Анев
Владимир Илиев
Антон Синапов
Димитър Герджиков
Михаил Клечоров
Емилия Йорданова
Десислава Стоянова
Стефани Попова
Даниела Кадева
Милена Тодорова
Шейни
Павел Ангелов
Сред ключовите дати със стартове с потенциално българско участие са:
Сноуборд
16.02, 5:00 ч. – финал на сноуборд крос, жени
22.02, 5:45 до 6:30 ч. –паралелен гигантски слалом по сноуборд, квалификация, мъже
24.02, 5:45 ч. –паралелен гигантски слалом, финал, мъже
Ски скокове
08.02, 13:00 ч. – тренировка и квалификация на малка шанца, мъже
Биатлон
11.02, 13:00 ч. – спринт на 10 км., мъже
12.02, 13:50 ч. – преследване на 12,5 км., мъже
15.02, 12:45 ч. – индивидуално на 20 км., мъже
18,02, 13:00 ч. – масов старт, мъже
23.02, 13:20 ч. – щафета, мъже
Ски бягане
16.02, 7:45 ч. – интервален старт на 15 км., мъже
24.02, 6:45 ч. – класически стил 50 км., мъже
Ски алпийски дисциплини
12.02, 2:40 ч. – първи манш в гигантски слалом, жени
14.02, 2:40 ч. - първи манш в слалом, жени
18.02, 2:40 ч. - първи манш в гигантски слалом, мъже
22.02, 2:40 ч. - първи манш в слалом, мъже
Олимпийски Игри
Щафетите 4Х100 в леката атлетика под светлината на прожекторите в петък
05/08/2021 AT 16:24
Олимпийски Игри
Отборните спортове навлизат в решаващата фаза
04/08/2021 AT 14:31