Eurosport

Десет българи на европейското първенство по вдигане на тежести в Грузия

The 03/04/2019 at 11:37Updated The 03/04/2019 at 12:45

Шампионатът започва в събота и ще бъде излъчвано за поредна година от Евроспорт

България ще бъде представена от 10 щангисти на започващото в събота (6 април) европейско първенство по вдигане на тежести в Батуми, Грузия. Старши-треньорът Иван Иванов ще разчита на медали най-вече на Ангел Русев и Божидар Андреев.

18-годишният Русев, който на световното първенство в Туркменистан миналата есен постави световни рекорди за кадети е с втора по сила заявка за двубой в кат. 55 кг. А шампионът от младежките олимпийски игри в Нандзин`14 Андреев е записал 340 кг, които му отреждат трето място в предварителния списък на кат. 73 кг.

За съжаление в българския отбор няма да са европейските вицешампиони Стилян Гроздев и Георги Шиков, които имат контузии и няма да могат да участват. Останалите, които ще се боят за предно класиране и място в ранглистата за класиране на олимпийските игри в Токио 2020 са: Ивана Петрова (45 кг), Даниела Пандова (49 кг), Мая Иванова (55 кг) и Галя Шатова (64 кг) при жените, както и Стоян Енев (61 кг), Петър Ангелов (67 кг), Христо Христов и Васил Господинов (109 кг).

Безспорната атракция №1 на Евро`19 в Батуми обаче ще е непобедимият олимпийски, световен и еврошампион, както и световен рекордьор в тежка категория (над 109 кг) - Лаша Талахадзе. Представителят на домакините от Грузия няма загуба в официално състезание вече три години, в които неизменно бе обявяван за Щангист №1 в света.

06/04 - 17:00 - мъже, 55 кг по Eurosport Player

06/04 – 19:30 – жени, 49 кг по Евроспорт 1

08/04 - 00:00 - жени, 55 кг по Евроспорт 1

08/04 - 02:30 - мъже, 61 кг по Евроспорт 1 и на живо от 19:30 по Eurosport Player

08/04 - 17:00 - жени, 59 кг по Евроспорт 2

08/04 - 19:30 - мъже, 67 кг по Евроспорт 1

09/04 - 17:00 - жени, 64 кг по Евроспорт 2

09/04 - 19:30 - мъже, 73 кг по Евроспорт 1

10/04 - 19:30 - мъже, 81 кг по Евроспорт 1

10/04 – 21:15 – жени, 71 кг по Евроспорт 1

11/04 - 17:00 - мъже, 89 кг по Евроспорт 2

11/04 - 19:30 - жени, 76 кг по Евроспорт 1